warning: Creating default object from empty value in /home/kundak/domains/kundak.org/public_html/hgskart/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

hgs başvuru

HGS Kart Başvurusu İçin Gerekli Evraklar


Hgs etiketi yada hgs kart başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar
1.Araç ruhsatı
2.Şirket yetkilisi olduğunu gösterir belge (vekaletname ve/veya yetki belgesi, imza sirküleri) ve kimlik gerekmektedir.

Bütün bu işlemler neticesinde kullanıcıya 2 adet etiket verilecek olup 1. etiket araç ön iç camına yapıştırılacak, 2. etiket ise ruhsata yapıştırılacak şekilde teslim edilecektir.

Kgs ve Ogs Kalktı Artık Sadece Hgs Var


2012 Eylül ayı itibari ile kullanılmaya başlanılan hgs hızlı geçiş sistemi 2013 şubat ayı itibari ile tek geçiş sistemi oldu.Ocak ta kaldırılması beklenen kgs ve ogs gişeleri ek 1 ay süre il 31 ocak ta tamamen kaldırıldı..Bugündn ititbaren artık kgs ve ogs den hgs ye geçmeyen hgs için başvurmayanlar köprü ve otoyollardan kaçak geçmiş olacak ve ceza ödeyecek..Sürücüler, Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) yerine Hızlı Geçiş Sistemi'ni (HGS) kullanmaya başladı. Uyarılara rağmen bazı sürücüler KGS ve HGS'den kaçak geçti.

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan kartlı geçiş sistemi KGS gişeleri gece 00.00 itibariyle kaldırıldı. Sürücüler, Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) yerine Hızlı Geçiş Sistemi'ni (HGS) kullanmaya başladı.

Son yorumlar